Evrovizija: Raiven se je uvrstila v finale ...

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Šport Novo mesto

Piše: Radio Krka/MRKKrka

10.12.2018 07:07

Rokometaši novomeške Krke so v 13. krogu NLB lige gostili velenjsko Gorenje, ki je iz dvorane Marof odnesla nov par točk in tako slavila deveto zmago v sezoni in se utrdila na tretjem mestu, medtem ko je Krka doživela osmi poraz, petega zapovrstjo, in ostaja na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Čeprav so bili gostje v prvem polčasu ves čas v ospredju, jim izbranci domačega trenerja Mirka Skoka niso dopustili, da bi se preveč oddaljili. Do prve resnejše prednosti so Velenjčani prišli šele v zaključku prvega dela, ko so dvakrat povedli s tremi zadetki razlike, toliko so jih nesli tudi na glavni odmor. Krkaši so sicer z borbeno predstavo nadaljevali tudi v drugem delu, ko so goste uspeli držati na varni razdalji treh zadetkov. V 43. minuti so se po zadetku Jake Jakšeta vendarle približali na zgolj zadetek zaostanka, a so gostje iz Šaleške doline hitro spet pobegnili za štiri gole in si tako pred končnico priigrali pomembno prednost, ki so jo zadržali vse do izteka igralnega časa. Pri Krkije bil z osmimi zadetki strelsko najbolj razpoložen Jaka Jakše, pri gostih pa sta jih po osem dosegla Aleks Kavčič in Matic Verdinek.  Tekma se je končala z rezultatom 27:31 ( 11:14).V naslednjem krogu bo Krka v petek gostovala na vročem terenu v Trebnjem.