Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Charlotte

04.09.2016 07:34

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na tekmi svetovnega prvenstva v ameriškem mestu Charlotte v prvi vožnji zasedel četrto mesto, v drugi pa je bil drugi in je s skupno drugim mestom potrdil naslov svetovnega prvaka v sezoni 2016 v elitnem razredu MXGP, ki ga je osvojil že po prvi vožnji.

Prvič prejšnji teden v Assnu še ni bil uspešen, sedaj pa je že na predzadnji dirki sezone postal prvak. Gajser je imel v skupnem seštevku SP že pred drugo vožnjo v Charlottu nedosegljivih 75 točk prednosti pred Italijanom Antoniem Cairolijem, ki je na prvi dirki osvojil 13. mesto.

Tako tudi zadnja dirka SP, ki bo 11. septembra v Glen Helenu v ZDA, tako kot današnja druga vožnja, ne bo več odločala o končnem razpletu na vrhu. Gajser ima sedaj 693 točk, Cairoli pa 603; med vodilnima je 90 točk razlike. V Charlottu je bil skupno po dveh dirkah pred Gajserjem le Američan Eli Tomac.