Šport Bohinj

Piše: Radio Krka

Čas objave:
10.04.2016 20:48

To soboto je Akademija borilnih veščin Bohinj organizirala mednarodni turnir v katah in borbah KATANA CUP Bohinj 2016.

. Udeležili so se ga tekmovalci iz Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Tekmovanje je bilo namenjeno tudi promociji borilnih veščin in povezovanju znanja med različnimi vejami borilnih veščin. Brežiški karate klub je zastopala ekipa devetih karateistov, ki so domov prinesli kar 12 odličij, in sicer 4 zlata, 2 srebrni in 6 bronastih. Poleg tega pa tudi pravo samurajsko katano, ki jo je osvojila Nastja Galič v absolutni konkurenci Grand Master kot najboljša katašica turnirja, in tanto (krajši samurajski nož), ki ga je osvojila Kaja Omerzo za osvojeno drugo mesto v kategoriji Grand Master med borkami. Kaja je bila druga tudi v kategoriji članic. Zmagali so še Ela Petan v katah do 12 let, Dejan Debelak v kategoriji borbe kadeti in Nastja Galič tudi v kategoriji združenih članic.