Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Novo mesto

Piše: T.B.

09.01.2018 06:56

Na prvo tekmo v letu 2018 se je članska ekipa Ženskega košarkarskega kluba Krka odpravila na gostovanje v hrvaški Čakovec k ekipi Radosti.

Po krajšem premoru med božično – novoletnimi prazniki so se članice ŽKK KRKA odpravile na prvo tekmo v letošnjem letu in s tem začele s povratnimi srečanji v mednarodni razvojni Ženski Extra ligi. Na prvi medsebojni tekmi v Novem mestu so se dekleta iz Čakovca izkazale kot izjemno močne nasprotnice, saj so jih Novomeške košarkarice premagale v zaključku srečanja z zgolj dvema točkama prednosti. Deseti krog je tako obetal izjemno zanimivo srečanje, kar se je odražalo tudi ob koncu prvi četrtine, saj sta bili ekipi povsem skupaj, rezultat na semaforju je znašal 11:13, v korist naših košarkaric.

V drugi četrtini pa so Krkašice zaigrale kot prerojene, prestavile v višjo prestavo in tekmice popolnoma nadigrale ter tako že v prvem polčasu razblinile vse dvome o zmagovalcu srečanja. Tudi v drugem polčasu Novomeščanke niso dopustile, da bi se domačinke uspele približati. Srečanje so imele popolnoma pod nadzorom in se tako veselile visoke zmage, ki je že desta zapovrstjo.

RADOST – KRKA 44:93 (11:13, 6:34, 10:21, 17:25)

Postava in strelke Krke: Jurečič 15, Kastelic 12, Burgar A. 28, Bobić 13, Mervar 5, Burgar S. 11, Lavrič 9.

Varovanke trenerja Saša Rebernika tako ostajajo trdno na vrhu lestvice, saj so edina ekipa, ki v ligi še ne pozna poraza.