Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Šport Los Angeles

Coloradu uspel preobrat v Los Angelesu

Piše: Radio Krka/STA

28.01.2016 07:52

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, ki je podal za prvi gol na tekmi, so davi v ligi NHL izgubili proti Coloradu s 3:4. Po dveh delih so gostitelji še vodili s 3:2, v zadnjem pa je Coloradu uspel preobrat za končno zmago.

Los Angeles je v prvem delu povedel z 2:0. Drew Doughty je v 10. minuti po podaji Kopitarja in Jaka Muzzina zadel celo ob igralcu manj na ledu, povišal je Trevor Lewis. V drugem delu sta poravnala Matt Duchene in Gabriel Landeskog, a je kraljem v 56. minut novo vodstvo zagotovil Dwight King. Landeskog je z drugim golo na tekmi v 48. minut izenačil, zmagovalca pa je v 51. miuti odločil Nathan MacKinnon.

Los Angeles je bil na ledu precej aktivnejši, o tem najbolj zgovorno priča razmerje v strelih na gol - 38:19, a so bili napadalci Colorada bolj učinkoviti. Pri domačih je šepala predvsem igra z igralcem več, saj je vseh pet priložnosti ostalo neizkoriščenih.

Skupaj so bile na sporedu štiri tekme, Tampa Bay Lightning je z nogometnih 1:0 premagala Toronto Maple Leafs, podobnih je bilo 1:2 na tekmi med Calgary Flames in Nashville Predators, Philadelphia pa se je po podaljšku veselila zmage s 4:3 v Washingtonu.