Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Šport Ribnica

Borbeni Ribničani ugnali Korošce

Piše: STA

31.10.2021 06:00

Rokometaši Rika Ribnice so v 8. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 z 31:28 (15:13).

Ribničani so upravičili vlogo papirnatih favoritov in v svojem rokometnem hramu premagali tekmece iz Slovenj Gradca. Domača zasedba je po peti zmagi v zgornjem delu razpredelnice, gostujoča pa je po četrtem porazu ostaja v zlati sredini.

V prvi polovici prvega polčasa je bila tekma izenačena. Po izidu 6:6 so rokometaši iz dežele suhe robe zaigrali bolje in si v 24. minuti priigrali pet golov prednosti (15:10), v nadaljevanju pa so imeli vse zadeve pod nadzorom do 43. minute (25:19).

Trdovratni Korošci se niso predali, v končnici tekme so se dvakrat približali na dva gola zaostanka (26:28 in 27:29), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili zbrani tudi Ribničani.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Žan Žagar s sedmimi, v gostujoči pa sta Vid Levc in Uroš Štumpfl dosegla po šest golov.

Zasedba iz Ribnice bo po dvotedenskem premoru v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.