Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Split

Boleč poraz Pušnikovega Hajduka proti Dinamu

11.08.2016 07:36

Splitski nogometaši so po treh zmagav v prvih treh krogih državnega prvenstva zabeležili najbolj boleč poraz v zadnjih 30 letih. Na domačem stadionu so kar s 4:0 izgubili pr4oti zagrebškem Dinamu.

Splitčani so v uvodnih treh krogih vpisali tri zmage brez prejetega zadetka, poleg vsega pa so se uvrstili še v play-off Evropske lige, zato so bila pričakovanja pred obračunom s serijskimi prvaki velika.

Toda ni se razpletlo po željah domačih navijačev. Dinamo je izkoristil večjo kakovost posameznikov in pokazal, da bo tudi letos težko prepustil naslov komu drugemu.

Skoraj povsem poln Poljud se je začel v 68. minuti hitro prazniti, ko se je po zadetku Juniorja Fernandesa na semaforju izpisalo 0:4. Fernandes je zadel še v 57. minuti, dvakrat pa se je med strelce vpisal tudi najboljši igralec tekme Marko Rog - prvič v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, drugič pa v 60. minuti. V prvem delu ni bilo večjih priložnosti pred obema goloma, a je nato tik pred odhodom v slačilnico Dinamo povedel in na začetku drugega vnovčil veliko psihološko prednost ter hitro, ne da bi stopil na zavoro, do vrha napolnil mrežo bijelih.

Tako visok poraz na domačem stadionu proti Dinamu je Hajduk nazadnje doživel pred 30 leti, ko je bilo prav tako 0:4.

"Ni dvoma, da je to težek poraz. Na lahek način so prihajali pred vrata, izgubljali smo dvoboje in nismo delali prekrškov. Oni so igrali moško, mi ne. Še več bomo morali delati. Moramo umiriti evforijo in biti realni. Nimamo kakovosti na ravni Dinama, norost je primerjati nas z njimi. Hvala navijačem za veliko podporo," je po tekmi povedal Pušnik.