Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

AVDIO: S celimi zobmi v boj za EP 2017

Piše: Radio Krka

Čas objave:
01.09.2016 07:59

Se spomnite košarkarske senzacije iz leta 2013? Tedaj je bila opisana predvsem kot "zmaga, vredna zoba".

Slovenska košarkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu po fantastičnem drugem polčasu na kolena spravila aktualne prvake Špance z 78:69.
V prvem polčasu so dosegli le 25 točk in ob odmoru zaostajali za osem, v drugem polčasu pa so olimpijske podprvake nadigrali kar s 53:36! Skoraj vsak košarkar je bil junak velike zmage.

Zmago pa je še posebej obeležil Gašper Vidmar, ki je na začetku tretje četrtine po udarcu Marca Gasola ostal brez zoba – ob tem pa je njegov oče, tudi košarkar, presenečeno komentiral, da naj mu ga "takoj vgradijo nazaj, da bo lahko igral dalje". Na karikaturi ga je Marko Kočevar tudi upodobil - brez zoba.

Naši košarkarji so v prvi tekmi za Evropsko prvenstvo 2017 sinoči premagali ekipo Kosova - in ostali s celim zobovjem.