doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

Novice Hrvaška

24.04.2016 15:43

Modelarji Aerokluba Krka iz Novega mesta so se na Hrvaškem v Osjeku udeležili tekmovanja v letalskem modelarstvu v kategoriji prosto-letečih modelov.

Ker tekmovanje šteje za svetovni pokal,se ga je udeležilo 95 tekmovalcev iz 13 evropskih držav. Kjub zahtevnim vremenskih razmeram je tričlanska ekipa iz Novega mesta dosegla odlične rezultate.

V kategoriji F1C (modeli na motorni pogon) je zmagal Novomeščan Damjan Žulič, drugi je bil Želko Grepl iz Hrvaške in tretji Gabor Zsengeller iz Madžarske.

V kategoriji F1A (jadralni modeli) je prvo mesto osvojil Borislav Bardarov iz Bolgarije, drugi je bil Novomeščan Danijel Terlep, tretji pa Cetin Kargin iz Turčije.

V kategoriji F1A - Juniroji (do 18 let) je prvo mesto osvojil Michal Ježik iz Slovaške, drugi je bil Novomeščan Urban Terlep, tretja pa Petra Meglaj iz Hrvaške.